Lnena-seminka

LNĚNÁ SEMÍNKA A ZDRAVÍ

Jsou skutečně bombou plnou zdraví. Obsahují dobrý tuk a další cenné látky, které uzdravují celé tělo a preventivně chrání buňky před rakovinným bujením i před jinými vážnými nemocemi.
Lněné semeno je složeno ze 42% tuků a 28% vlákniny, je vynikajícím zdrojem omega-3 mastné kyseliny, lignanů a vlákniny.
Lněná semínka obsahují vodu, tuk, bílkoviny, sacharidy, vlákninu, železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, lutein, zinek, měď, mangan, selen, omega-3 mastné nenasycené kyseliny, vitaminy B, C, E, K, kyselinu pantotenovou a kyselinu listovou.

Účinky na zdraví :

– Podporují obranyschopnost těla
– Detoxikační účinky – pročišťují celé tělo
– Čistí i tlusté střevo a podporují tvorbu střevní mikroflory
– Antiseptické a antibiotické účinky
– Zlepšují trávení
– Odstraňují zácpu ale i průjem
– Snižují „špatný“ cholesterol z cév a orgánů
– Pročišťují ledviny a játra
– Léčí kožní onemocnění
– Udržuje pevné cévy
– Jsou prevencí proti rakovině a kardiovaskulárním onemocněním
– Normalizují cukr v krvi

Ačkoli jsou lněná semínka plná tuku, je tento tuk zdravý. Lněný olej obsahuje dvě esenciální polynenasycené mastné kyseliny, které si tělo člověka není schopno samo vyprodukovat a podobně jako vitamíny a mineríly je může získat pouze prostřednictvím stravy. Obshuje esenciální linolovou kyselinu, která je nezbytná pro přežití. Na rozdíl od ostatních olejů obsahuje největší množství další esenciální mastné kyseliny – alfa linoleovou kyselinu. Jde ovýchozí rodičovskou sloučeninu všech omega-3 mastných kyselin, které jsou nezbytně důležité nejen pro zachování zdraví, ale života vůbec.
Tělo si z nich část promění na blahodárné prostaglandiny, které jsou schopné zabíje nádorové buňky.

Naše společnost vyrábí široký sortiment s různým podílem lněných semen :

Bílkovinný chlebík 230g
Chia chléb 500g
Lněný chléb krájený 500g
Vinný chléb 500g
Lněná houska 50g
Mini bageta tmavá s posypem 70g
Korn špička 75g
Bageta šestizrnná 150g
Chia bagetka 50g
Rohlík finský 55g
Kaiserka tmavá 53g
Houska tmavá 53g
Müsli koláč 65g
Vícezrnný listový šáteček 70g

Chia-chia

CHIA – CHIA aneb „ CO TĚ POSÍLÍ“

Chia semínka jsou drobná semínka šalvěje hispánské, která vzhledem připomínají mák. Znali je už Aztékové a Mayové před 5 000 léty. Ti jim oprávněně přisuzovali vlastnosti, jako jsou síla, výdrž a vitalita. Aztékové si brali chiu na válečná tažení, aby si udrželi fyzickou kondici a měli dostatek energie.

CHIA SEMÍNKA JSOU :

 • ZDROJEM OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN
  Omega-3 mastné kyseliny jsou esenciální kyseliny, které naše tělo potřebuje, ale nedokáže si je samo vytvořit. Musíme je přijímat potravou. Kyselina a-linolenová (omega-3 mastná kyselina) přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 2 g kyseliny a-linolenové denně.
 • BOHATÁ NA VLÁKNINU
  Chia semínka jsou dobře stravitelná. Hustý gel, který svou vysokou schopností vázat vodu vytváří, dříve vyvolává pocit sytosti a napomáhá lepšímu trávení.
 • BOHATÁ NA BÍLKOVINY
  Bílkoviny přispívají k udržení svalové hmoty a normálního stavu kostí. Chia semínka obsahují 20 g bílkovin ve 100 g.
 • ZDROJEM VÁPNÍKU
  Chia semínka obsahují ve 100g 5x více vápníku než mléko. Může proto být alternativním zdrojem vápníku pro osoby, které např. z důvodu intolerance laktózy mléko vyřadili ze svého jídelníčku.
 • DODÁVAJÍ VÝROBKŮM VLÁČNOST
  Chia semínka jsou schopna navázat vodu až do dvanáctinásobku svého objemu. Díky vodě, kterou chia semínka v těstě zadržují, jsou výrobky šťavnaté a přirozeným způsobem vydrží déle čerstvé.
Cool-rising

VYRÁBÍME METODOU„COOL RISING„

Při neustálém hledání  nových technologií  zvyšujících kvalitu vyráběné produkce  zaujala pracovníky společnosti  patentovaná metoda německého výrobce Wachtel  „cool rising“ natolik, že se vedení společnosti rozhodlo do této technologie vložit značné investiční prostředky a díky naplnění očekávaných výsledků i kladného ohlasu spotřebitelů je neustále rozšiřován  sortiment vyráběný touto metodou.  Tato metoda je značně využívána v v zemích západní Evropy i Polska. V ČR je dosud  technologií ojedinělou.

Co je cool rising ?

Podstatný rozdíl s běžnými technologiemi  spočívá  ve studeném  a extrémně dlouhém kynutí ve speciálním zařízení s řízenou regulací poměru teplota a vlhkost prostředí. Metoda vyžaduje současně odlišný způsob zpracování těst, vyžaduje vyrovnanou vysokou kvalitu vstupních surovin a přísné dodržování technologické kázně. Výsledkem této technologie jsou dva parametry z hlediska spotřebitele  zásadní.  Vyjimečná chuť  ( intenzivní tvorba aromatických látek způsobená dlouhým a studeným vedením) a nesrovnatelně delší  čerstvost (trvanlivost) ve srovnání s běžnými technologiemi  a diametrálně odlišná od stále více rozšířeného rozpeku mražených polotovarů.

Vyšší užitná hodnota je tak dosažena  odlišnou technologií, nikoli přídavnou chemií.

Výrobky cool rising  pečené ve výrobním provoze  jsou určeny k rozvozu do obchodní sítě, část produkce je ve speciálních dvouplášťových přepravkách v zachlazeném (nikoli mraženém) stavu distribuována do vlastních prodejen , kde jsou polotovary dohotovovány a pečeny před zákazníky.

Jaký konkrétní sortiment touto technologií vyrábíme? CHIA bagetka, Rohlík „PIVAŘ“, Pletýnka, Rohlík finský, Mexický rohlík, Anglický rohlík, Kaiserka světlá, Kaiserka tmavá, Bagetka světlá, Houska světlá a Houska tmavá

kvas

JEDEN KVAS NÁM JIŽ NESTAČÍ

Na popularitě i odlišnosti Třebovského chleba  se výrazně podílí  základní surovina pro jeho výrobu – přírodní žitný kvas vyráběný na zařízení Hematronic.  Naše společnost tuto technologii použila v ČR jako první již v polovině devadesátých let  a plně ji využívá dodnes.  Dobrému zvládnutí zásad této technologie a  dlouhodobým  zkušenostem přikládáme spotřebitelskou náklonnost  i  úspěchy  získané u odborné veřejnosti  ( Chléb roku 2013 ). Díky dobré spolupráci s technology německého výrobce zařízení Hematronic bylo  v roce 2015  odzkoušeno také zařízení na výrobu pšeničného omládku a výrobní testy jeho využití při výrobě chleba.  Výsledkem bylo dosažení  jemnější a rovnoměrnější pórovitosti střídy, dosažení plnější celkové chuti, zvýšení vláčnosti střídy i delší trvanlivosti.  Pozitivní testy jasně rozhodly o nákupu zařízení a jeho okamžitému využití.

V současné době využíváme tuto technologii při výrobě Konzumního chleba a Třebovského chleba 1150g a 600g, který na trh uvádíme jako chléb dvoukvasový.  Důvod ? Chceme být jiní a nejlépe nejlepší.

Chia-chleb

ZAVEDENÍ NOVÝCH CHIA VÝROBKŮ

Na trh jsme uvedli  dva  „ super“ výrobky s chia semínky.  Chia chléb 500 g a Chia bagetku 50 g.

Není chia výrobek jako „chia výrobek“.  Kvalitu výrobku vytváří především množství  použité  jmenovité suroviny, celkové složení a použitá technologie.  My jsme opravdu nešetřili.

Chia chléb –  základ tvoří žitnopšeničný chléb s obsahem 60 % žitné mouky s vyšším podílem přírodního kvasu. Na 100 kg mouky je dávkováno  8 % chia semínek  a k tomu navíc 5% lněného semínka.

Chia bagetka –  výrobek běžného pečiva s 10% podílem žitné mouky  a na 100 kg mouky 8% chia semínek a 4% lněného semínka.  Vynikající chuť  i vláčnost výrobku je podpořena  výrobou metodou „ cool rising“.