V ČEM SE ODLIŠUJETE OD OSTATNÍCH PEKÁREN ?

Odlišujeme se přístupem k výrobě a zákazníkovi. Domníváme se, že by měl zákazník dostat za své peníze českou kvalitu a nikoliv dovážené výrobky druhé kategorie, jak je dnes u nás bohužel běžné. Ctíme české tradice a díky tomu může zákazník ochutnat české výrobky z českých surovin vyrobené českými mistry pekaři. Chceme nabízet pouze kvalitní výrobky, za něž se nebudeme muset nikdy stydět. A rovněž chceme dokázat, že stále existuje poctivé pekařské řemeslo.

Čím se tedy odlišujeme od konkurence? Tím, že vyrábíme pečivo podle tradičních receptur našich dědů a pradědů. Tím, že vyrábíme každý jeden kousek pečiva ručně. Tím, že používáme kvalitní české suroviny a nikoliv potravinářské náhražky. Tím, že vyrábíme čerstvé nezamražené pečivo 4x denně. Tím, že preferujeme kvalitu nad kvantitou.

PROČ UPŘEDNOSTNIT VAŠE KVALITNÍ SUROVINY ?

Náhražkové výrobky nemohou nikdy dosáhnout chuti poctivých surovin. Zakousněte se do tvarohového koláče našeho a konkurenčního. Rozdíl mezi tvarohem a tvarogenem poznáte okamžitě. Ochutnejte naše výrobky s povidly a zkuste, jak chutnají povidla dělaná z jablek u konkurence. Ochutnejte jahodovou náplň v našich koblihách a porovnejte ji s „jahodovou“ náplní u konkurence. Chuťový rozdíl poznáte okamžitě a náhražkový a chemický původ konkurenční náplně se brzy po konzumaci dostaví v podobě pálení žáhy. Tělo si totiž neumí příliš dobře poradit s chemií, kterou díky náhražkám konzumujeme.

JAK POZNÁM, ŽE PEČIVO NEZAMRAZUJETE ?

Naše pečivo zásadně nezamrazujeme, neboť bychom tím znehodnocovali jeho kvalitu a v neposlední řadě také trvanlivost.

  1. V zamraženém pečivu totiž dochází ke ztrátě vláčnosti a takové pečivo vyvolává při konzumaci pocit suchosti v ústech.
  2. Rozpečené pečivo je určeno pro rychlou spotřebu, jeho kvalita stárnutím prudce klesá.
  3. Při výrobě pečiva určeného k zamražení a rozpékání se používají emulgátory a stabilizátory (např. E 466 karboxymethylcelulóza), které vážou vodu a rovnoměrně ji v těchto výrobcích rozptylují, aby se při šokovém zmrazování netvořily velké krystaly ledu. To ale znamená, že konzument dostává do těla zbytečně další chemii oproti nezamraženému, čerstvě vyrobenému pečivu.
  4. Vyrobené zamražené pečivo nejde rovnou k zákazníkovi. Skladuje se a následně se rozpéká. Tím se ale oproti nezamraženému pečivu zvyšuje cena výrobku (náklady na uskladnění, cena energie při rozpékání). Aby mohli výrobci zamraženého pečiva dosáhnout atraktivních cen, musí používat méně kvalitní a levnější náhražkové suroviny.
  5. Dlouhodobým skladováním zamraženého pečiva navíc dochází k negativním změnám v pečivu samotném – mění se krystalová mřížka, nastává částečná oxidace tuků, trhají se buněčné stěny a narušuje se bílkovinná kostra, která je tvořena lepkotvornou bílkovinou. Tím dochází ke znehodnocování kvality výsledného produktu

A to jsou všechno důvody, proč zásadně odmítáme vyrábět zamražené pečivo. Našim zákazníkům nabízíme pouze a výhradně pečivo čerstvě vyrobené a upečené, které ihned putuje na pulty našich prodejen.

CENA VAŠEHO PEČIVA JE OPROTI SUPERMARKETŮM VYŠŠÍ

Do našich vyšších cen se promítají tři faktory:

Kvalitní suroviny
používáme výhradně kvalitní beznáhražkové a nechemické suroviny, které jsou ovšem samy o sobě výrazně dražší. V našem tvarohovém koláči zato ale najdete pravý tvaroh a nikoliv tvarogen či jinou chemickou přísadu, v našem makovém koláči ochutnáte pravý český potravinářský mák a nikoliv nepotravinářský mák technický (dovážený většinou z Indie, Austrálie, Španělska nebo Maďarska). Naše povidla jsou skutečně ze švestek a nikoliv z jablek s příměsí modrého barviva a chuťových regulátorů.
Čerstvost
výrobky pečeme 4x denně a také je 4x denně zavážíme do všech našich prodejen. U většiny naší konkurence dostanete za svoje peníze pečivo, které bylo upečeno a dovezeno před mnoha a mnoha hodinami. Stává se vám, že přijdete do pekařství cestou z práce a mají pro vás už jen tvrdé rohlíky upečené předešlou noc? V prodejnách Pekárny Kabát se vám to nestane. Naše pečivo je vždy čerstvě upečené a čerstvě přivezené na pulty našich prodejen.
Ruční výroba
výrobky Pekárny Kabát jsou výsledkem poctivé práce našich pekařů. K těstu totiž přistupujeme tak, že jde o živý organismus, který si nezaslouží automatizovanou pásovou výrobu. Rozdíl finanční nákladnosti tradiční ruční výroby a strojové výroby je propastný.

PEČIVO KONKURENCE VYPADÁ NA POHLED LÉPE

Je možné, že pečivo konkurence vypadá na pohled lépe. Víte proč? Dokonale vypadající pečivo je vyráběno strojově na výrobních linkách. Skvělého vzhledu pečiva mnozí výrobci dosahují za pomoci barviv, chemických přísad a nástřikových gelů. V naší pekárně vyrábíme každý jeden kousek pečiva ručně bez „zkrášlovacích chemických procedur“. Proto je i každá naše kobliha, každý náš kroucený rohlík nebo moravský koláč unikátním a jedinečným dílem, jež pochází z rukou našich mistrů pekařů. Chemické přísady a „zkrášlovače“ zlepšují sice vzhled pečiva, ale výrazně snižují jeho přirozenou chuť. Lidské tělo navíc není geneticky určeno ke zpracovávání chemických přísad. Podstata jeho fungování je založena na přísunu kvalitních potravin přírodního původu. Řada z vás jistě zná pocit pálení žáhy po snězení pěkné koblihy za pěknou nízkou cenu. To je právě jedna z příznačných reakcí, jak se tělo vypořádává s chemickými látkami přidávanými do stravy.

Následuje výčet chemických látek, které výrobci pečiva běžně používají:

E1414 Acetylovaný škrobový difosforečnan
v pekařských výrobcích zvyšuje jejich hustotu. Vysoké dávky fosforu mohou však být pro tělo nebezpečné tím, že způsobují nadměrné vylučování vápníku z těla.
E133 Brilantní modř FCF (syntetické modré barvivo)
přidává se do cukrářských a pekařských výrobků, může způsobit alergické reakce a astma, zvýšenou hyperaktivitu dětí, (vyrábí se z uhelného dehtu) zdraví škodlivá, zvyšuje riziko vzniku rakoviny
E223 Disiřičitan disodný
látka, která se používá jako konzervant při zpracování pekařských výrobků a výrobků z brambor, zeleniny a ovocných džusů
E331 Citráty sodné
upravují kyselost potravin, zabraňují žluknutí. Přidávají se do cukrovinek a marmelád. V malém množství je látka bezpečná, ve větší koncentraci brání vstřebávání vápníku